Sport
Zabava
Zabava

Argentina posle penala pobedila Holandiju za polufinale SP

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se večeras u Dohi u polufinale Svetskog prvenstva, pošto je posle penala pobedila Holandiju ukupnim rezultatom 6:5.Posle regularnog dela meča i produžetaka rezultat je bio 2:2.Argentina je povela u 35. minutu preko Nahuela Moline, a Lionel Mesi je sa penala u 73. minutu povećao rezultat.Golove za Holandiju na stadionu Lusail postigao je Vaut Veghorst u 83. i 11. minutu sudijske nadoknade.Za Argentinu su u penal seriji bili precizni Mesi, Leandro Paredes, Gonsalo Montijel i Lautaro Martines, dok su za Holandiju sa "bele tačke" bili sigurni Ten Kopmejners, Veghorst i Luk de Jong.Početak meča nije doneo veća uzbudjenja, a na prvi ozbiljniji udarac čekalo se sve do 22. minuta, kada je Mesi sa distance poslao loptu visoko preko gola.Dva minuta kasnije beleži se i prvi pokušaj Holandije, preko Stivena Bergvejna, čiji šut odlazi pored gola.Argentina je novu šansu imala u 33. minutu, kada je sa ivice šesnaesterca pokušao Rodrigo de Paul, ali njegov udarac lako brani holandski golman Andris Nopert.Nije se dugo čekalo na novu priliku južnoameričke selekcije, koja u 35. minutu dolazi do vodjstva. Loptu je u sredinu poslao Mesi, a u prostor se sjajno ubacio Nahuel Molina, koji zatim izlazi sam pred Noperta i postiže ...